Czas ogłosić zwycięzców konkursu Słówkiem w Święta!

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×
Kilka dni temu ogłosiłam konkurs Słówkiem w Święta. Dziś mam przyjemność ogłosić zwycięskie wypowiedzi. 

I miejsce - Angelika Grab
Nagroda: Kurs MultiWords Język Włoski 
z dostępem do platformy na okres trzech miesięcy
 W moje wymarzone Natale cała rodzina jest razem. Śpiewamy il canti di Natale, mówimy do siebie Auguri i czekamy na Babbo Natale, który pod l’albero di Natale położy iregali. W la vigilia di Natale śpiewamy il canto di Natale ‚Bóg się rodzi”, czytamy la cartolina di Natale od krewnych z całego świata, dzielimy się l’ ostia nelle Vigilia di Natale, i zaczynamy feseggiare il Natale. Gdy la stella di Betlemme jest wysoko na niebie idziemy całą rodziną na messa di mezzanotte i życzymy każdemu napotkanemu przechodniowi Buone Feste! Lubię gdy pada la neve, la Chiesa jest pięknie udekorowany le palline i le luci podobnie jak domy. I zawsze czekam na Babbo Natale ze swoimi la slitta, le renne i gli elfi i aż wyciągnie ze swojego ogromnego il sacco prezenty z okazji narodzin Gesu Bambino. A potem już tylko świetna zabawa w San Silvestro i kolejny ciekawy il Capodanno, który będzie lepszy od poprzedniego! :)))


II miejsce – Daria Rosławska
Nagroda: ekologiczna torba na zakupy 
z włoskim akcentem Italia poza szlakiem
 W moje wymarzone Natale spędzę czas z moją wielką rodziną, która zjedzie się ze wszystkich zakątków świata, w domu z gli addobbi il vischio, agrifoglio, il calzettone jedząc pyszne potrawy, łąmiąc się l’ostia nelle Vigilie di Natale, śpiewając Il canto di Natale siedząc przy kominku, opowiadając świąteczne historie i czytając le cartolini di Natale z przemiłymi auguri. W trakcie świętowania usłyszymy dźwięk il campanelli i wybiegniemy przed dom, gdzie w oddali zobaczymy Renne e slitta z pełnym w regali il sacco razem z Babbo Natale, który powie do nas ho ho ho Buon Natale Moi Drodzy! Po tym spotkaniu wrócimy do domu i zobaczymy, że pod L’albero di Natale z la stella ozdobioną mnóstwem kolorowych le palline, pięknie mieniąca się kolorowymi le luci leży mnóstwo pięknych regali. W il Giorno di Natale po il pranzo di Natale pójdę z rodziną do la Chiesa zobaczyć żywą il presepio, a w drodze do domu ulepimy un pupazzo di neve i będziemy rzucać się una palla di neve. Po Natale wszyscy wyjedziemy w la montagna, będzie padał la neve, żeby festeggiare San Silvestro i Capodanno w il rifugio.
III miejsce – Alicja Mazur
Nagroda: ekologiczna torba na zakupy 
z włoskim akcentem Italia poza szlakiem
 


W moje wymarzone Natale, Babbo Natale la slitta zaprzęgniętym w le renne podjeżdża pod mój dom ubrany w świąteczne gli addobbi i le luci. Z pomocą gli elfi i un pupazzo di neve wyciąga z il sacco ogromną l’ albero di Natale ubraną w i regali, le palline, le luci i palle di neve. L’ albero di Natale śpiewa il canto di Natale i składa wszystkim Auguri. Pod nią stoi il presepio, do której zmierzają Re Magi, żeby zobaczyć Gesu Bambino. Każdy zdejmuje z l’albero di Natale swój wymarzony il dono, a ona życzy mu Buone Feste!


Uprzejmie porszę autorki zwycięzkich wypowiedzi o kontakt ze mną: italiapozaszlakiem@gmail.com

 

Przy tej okazji pragnę złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia najmilej spędzonych Świąt Bożego Narodzenia i niesamowitych pomysłów na Nowy Rok 2015!!!
 
Mam nadzieję, że w Waszych planach znajdzie się także sporo miejsca na naukę języka włoskiego:))).
 
Pozdrawiam,

 

 

Magda
 
The following two tabs change content below.

italiapozaszlakiem

Z wykształcenia biolog morza, z doświadczenia project manager od zadań specjalnych i team leader zespołów niemożliwych. W wolnym czasie uprawia podróże żeglarsko - enokulinarne do Włoch, które są lekiem na całe zło. Prywatnie żona oraz mama Tymona & Toli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *