10 filmów, które zabiorą Cię do Włoch. Część 1

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×
W codziennym biegu niezwykle ważna jest chwila relaksu, a jeśli choć na chwilę możemy przenieść się do Włoch, to dlaczego nie? Wystarczy spełnić warunek 3 x F: wygodny fotel, dobry filmfiliżanka gorącej czekolady. A oto moja lista 10 filmów, których akcja mniej lub bardziej rozgrywa się we Włoszech. To część 1.
 
Dziś kino światowe. 

 

Jedz, módl się, kochaj, 2010

 
Film oparty na prawdziwych przeżyciach autorki książki Elizabeth Gilbert. Choć nie cała akcja dzieje się we Włoszech, to umówmy się – we Włoszech dzieje się najlepsza część filmu:). W autorkę książki wcieliła się Julia Roberts.
 
 

Zakochani w Rzymie, 2012

 
Tym razem mamy Penelope Cruz, Woody Allena, Aleca Baldwina, Roberto Begniniego i innych w objęciach Rzymu. Amerykanie, Włosi, miłość, perypetie i Rzym, co tu dodać więcej?
 

Pod słońcem Toskanii, 2003

 
Czy ktoś tego jeszcze nie widział? Film pokazuje nie tylko Toskanię (Cortona, Arezzo), ale jest i Rzym i  Positano.
 


Listy do Julii, 2010

 
Kolejny film z Amerykanką we Włoszech. Ale co tam, Weronę warto zobaczyć, fabuła filmu jakby przewidywalna, ale nic nie szkodzi. Słodkie love story, Amanda Seyfried oraz Gael Garcia Bernal.
 

Wesele w Sorrento, 2013

 
Susanne Bier, Pierce Brosnane i Trine Dyrholm. Film powiada o dwóch bardzo różnych rodzinach, które przyjeżdżają do willi położonej w cytrusowym sadzie nad morzem. Okazją do spotkania jest wesele, podczas którego nic nie przebiega zgodnie z planem. W sam raz na sobotni zimny wieczór na oknem:).
 
 

Turysta, 2010

 
Wenecja? Mocniejsze kino? Proszę bardzo. Angelina JolieJohnny Depp.
 
 

Genua. Włoskie lato, 2009

Po traumatycznych przeżyciach rodzina jedzie do Włoch, spróbować odciąć się od przeszłości. Colin Firth jako ojciec, który musi podołać.
 
 

Pewnego razu w Rzymie, 2010

 
Wracamy do lżejszych komediowo-romantycznych klimatów, tym razem akcja toczy się w … Rzymie. Można gotować obiad i oglądać jednocześnie. Kristen Bell, Josh Duhamel i inni.
 
 
 

Mój dom w Umbrii, 2003

 
Podróż pociągiem, wybuch bomby i przeplatające się losy współpasażerów w pięknych krajobrazach Umbrii. Występują: Maggie Smith, Chris Cooper, Timothy Spall, Emmy Clarke. Więcej znajdziecie TU.
 
Mój dom w Umbrii
 

Zapiski z Toskanii, 2012

 

W rolach głównych: Juliette Binoche, William Shimell. Toskania. Właścicielka lokalnego sklepiku z antykami przybywa na wykład brytyjskiego pisarza promującego najnowszą książkę. Po spotkaniu kobieta zaprasza go na wycieczkę do małego toskańskiego miasteczka, gdzie właścicielka kawiarni omyłkowo bierze ich za małżeństwo. No i tak dalej…
 
Ściskam,
Magda
The following two tabs change content below.

italiapozaszlakiem

Z wykształcenia biolog morza, z doświadczenia project manager od zadań specjalnych i team leader zespołów niemożliwych. W wolnym czasie uprawia podróże żeglarsko - enokulinarne do Włoch, które są lekiem na całe zło. Prywatnie żona oraz mama Tymona & Toli.

  7 comments for “10 filmów, które zabiorą Cię do Włoch. Część 1

 1. ~Jerzy
  14 lutego 2017 o 12:58

  Wielkie dzięki !!!!! Z książkami sobie poradziłem -ale część – tytułów filmowych , była mi nieznana . Jak się tam nie jest , to choć , obrazami można się nacieszyć !

 2. ~Iza
  20 października 2016 o 19:34

  Widok z okna ,dzieje się we Florencji

  • italiapozaszlakiem
   24 października 2016 o 21:43

   O! Dziękuję! Sama jeszcze nie widziałam.

 3. ~Maja
  1 czerwca 2016 o 17:39

  „WIELKIE PIĘKNO” – koniecznie!!!

  • italiapozaszlakiem
   1 czerwca 2016 o 19:50

   Oczywiście, dlatego znalazło się w kolejnym zestawieniu :).

 4. ~aleksandra
  1 czerwca 2016 o 08:28

  jest jeszcze taki fajny film z Liv Tyler i chyba Jeremym Ironsem „Ukryte Pragnienia”, wakacje w willi gdzieś chyba w Toskanii… mało już pamiętam, ale był piękny

  • italiapozaszlakiem
   1 czerwca 2016 o 10:33

   Jest w drugim zestawieniu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *