Konkurs. Wygraj książkę pachnącą kawą

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×
1 lipca 2014 r. ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Rebis powieść Diego Galdino „Pierwsza kawa o poranku„. To romantyczna historia pachnąca najlepszym włoskim espresso:).

Autor, Diego Galdino urodzony w 1971r., podobnie jak bohater powieści, mieszka w Rzymie i codziennie wstaje o piątej rano, by otworzyć swój bar w centrum miasta, towarzyszyć klientom i serwować najbardziej wymyślne rodzaje kawy. Czy opisał w książce swoje życie?

Oto, czego się możecie spodziewać:)

Przed otwarciem baru właściciel czyści dokładnie filtry i przewody ekspresu, sprawdza ciśnienie i zaparza kawę, którą natychmiast wylewa. Następnie przygotowuje filiżankę espresso dla siebie. Pierwsza poranna kawa jest dla baristy. Zawsze. Dopiero potem może podawać ją innym.

Massimo Tiberi niedawno przekroczył trzydziestkę, jest właścicielem małego baru na rzymskim Zatybrzu i jeszcze nigdy naprawdę się nie zakochał. Nie cierpi szczególnie z tego powodu, towarzystwa dotrzymują mu stali i wierni klienci, a w smutkach pocieszają go spacery po wspaniałym Rzymie. Wszystko pozostaje pod kontrolą aż do dnia, w którym do baru wkracza zielonooka, piegowata piękność i poprosi po francusku o filiżankę czarnej herbaty z dodatkiem róży…
Ta lekka i bardzo włoska historia romantyczna, pełna nieporozumień, kradzionych pocałunków i długich spacerów, ma jeszcze jednego, wyjątkowego bohatera: najbardziej magiczne miasto świata.
Sama jestem bardzo ciekawa, jak autor opisał Rzym, którego ulicami tak chętnie spaceruje. Czy da się ułożyć plan zwiedzania Wiecznego Miasta śladami „Pierwszej kawy o poranku”? Już nie mogę się doczekać lektury.

A tymczasem mam dla Was KONKURS!

Konkurs_kawa_jpg

Aż pięć osób może zdobyć tą książkę! Czyż to nie idealny czas, aby wyjeżdżając na wakacje zabrać ją ze sobą?

 
Jeśli chcesz, aby została Twoją towarzyszką podróży wystarczy, że W KOMENTARZU POD WPISEM NA BLOGU zamieścisz krótki opis (3-4 zdania) odpowiadający na pytanie:
 
Jaką kawę najbardziej lubisz?
Dlaczego akurat tą?

 

Konkurs trwa od 4 do 9 lipca, godz. 23:59.

Pięć najciekawszych i najbardziej kreatywnych wg mnie opisów zostaną nagrodzone książką Diego Galdino „Pierwsza kawa o poranku”:).

Wyniki konkursu zostaną podane w czwartek 10 lipca na blogu
To będzie świetna okazja, aby poznać Wasze kawowe preferencje!
Ciao!
Magda
The following two tabs change content below.

italiapozaszlakiem

Z wykształcenia biolog morza, z doświadczenia project manager od zadań specjalnych i team leader zespołów niemożliwych. W wolnym czasie uprawia podróże żeglarsko - enokulinarne do Włoch, które są lekiem na całe zło. Prywatnie żona oraz mama Tymona & Toli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *