Lampedusa. Praktyczne wskazówki

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Nie mogłabym zakończyć opowieści o Lampedusie bez kilku praktycznych wskazówek – jak dostać się na wyspę, gdzie zarezerwować nocleg oraz ekstra wycieczka na sąsiednią Linosę. Zaczynamy ostatni odcinek lampeduskich opowieści.

© Ed Gregory 2011
Jak dotrzeć na wyspę

Samolot
Ten wariant to całkiem wygodnia i szybka możliwość dostania się na wyspę, szczególnie jeśli byłby to Wasz cel bezpośrednio z Polski.
Samoloty latają na Lampedusę przede wszystkim z Mediolanu i Rzymu, ale w sezonie także z wielu innych włoskich miast. Sprawdzajcie połączenia z Lampedusą tanich linii, np. tu:
Są także połączenia z Palermo i Catanii, które trwają zaledwie 30 minut.
Oczywiście możliwy jest także czarter. Rezerwując nocleg na Lampedusie można wykupić pakiet: nocleg (minimum 7 dni) + przelot z któreś z włoskich miast. Organizatorem takiego przelotu jest wówczas hotel, B&B, itp.

Prom

Promy, a w sezonie także wodoloty pływają przede wszyskim z Porto Empedoclo na południu Sycylii. Tą trase obsługuje Siremar oraz Ustica Lines (tylko od czerwca do września). Podróż promem to 8h, wodolotem 4h.

Połączenia sprawdzajcie na:
Połączenia promowe Siremar Porto Empedocle-Lampedusa przez Linosę
Gdzie spać
 

Pokoje, mieszkania, domy
Tańszą formą jest wynajem pokoi lub mieszkania.
Poza głównym sezonem w porcie jest zawsze mnóstwo nagabywaczy, więc można przyjąć i taką formę znalezienia noclegu – na miejscu:)

Camping
Jeśli luksusy nie są dla Was najważniejsze – polecam camping. Jest jeden, jedyny Villaggio La Roccia Camping.
Tu można wynająć domki kamienne typu Dammuso, domki murowane, bungalow, przyczepy campingowe, jest także pole namiotowe. Wszelkie informacje znajdziecie tu:
Gdzie skoczyć na wycieczkę
 
Linosa
50 km od Lampedusy znajduje się Linosa, druga co do wielkości z Wysp Pelagijskich, gdzie warto popłynąć na jednodniową wycieczkę. To piękna, wulkaniczna wyspa, na której mieszka zaledwie ok. 500 osób. Na wyspę można dostać się promem. Przepięknie kolorowe domki są jednym z charakterystycznych elementów wyspy:).

 

Linosa
Kolorowa Linosa
I to już koniec opowieści o Lampedusie i Wyspach Pelagijskich. Mam nadzieję, że tu kiedyś wpadniecie.
Pozdrawiam,
Magda
The following two tabs change content below.

italiapozaszlakiem

Z wykształcenia biolog morza, z doświadczenia project manager od zadań specjalnych i team leader zespołów niemożliwych. W wolnym czasie uprawia podróże żeglarsko - enokulinarne do Włoch, które są lekiem na całe zło. Prywatnie żona oraz mama Tymona & Toli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *