Najlepsze blogi o Włoszech 2015 wg Italia poza szlakiem

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Rok 2015 był dla blogosfery italofilskiej przełomowy. Wiele blogów przeszło metamorfozę, odnalazły swój styl i zdefiniowały go.

 

Cały artykuł znajduje się tu: Najlepsze blogi o Włoszech 2015 wg Italia poza szlakiem

The following two tabs change content below.

italiapozaszlakiem

Z wykształcenia biolog morza, z doświadczenia project manager od zadań specjalnych i team leader zespołów niemożliwych. W wolnym czasie uprawia podróże żeglarsko - enokulinarne do Włoch, które są lekiem na całe zło. Prywatnie żona oraz mama Tymona & Toli.

  23 comments for “Najlepsze blogi o Włoszech 2015 wg Italia poza szlakiem

 1. 12 lipca 2017 o 17:57

  Dziękuję za zestawienie, część znam, do innych zaraz zajrzę :) Sama prowadzę od roku bloga o życiu we Włoszech, więc bardzo chętnie poczytam, jak żyje się moim rodaczkom w słonecznej Italii :)

 2. ~Ola
  19 marca 2016 o 15:21

  Przez przypadek znalazłam Magdo Twojego bloga i nie umiem się oderwać. Leżę powalona grypą, więc umilasz mi czas:) Uwielbiam Włochy. W tym roku po raz drugi wybieram się do Toskanii – do Danusi:) Byłam też w Ligurii. Kiedy czytam, jak piszesz o tych wszystkich miejscach, budzą się wszystkie najpiękniejsze wspomnienia. Ranking blogów bardzo fajny, napewno pozaglądam. Natalia by… znam i też czekam. Polecam również blog p. Małgorzaty Matyjaszczyk ,,Toskańskie zapiski spełnionych marzeń” – skarbnica wiedzy dla wielbicieli sztuki i nie tylko…

  • italiapozaszlakiem
   19 marca 2016 o 18:48

   Olu dziękuję za wszytskie cieplutkie słowa. Blog pani Małgorzaty znam. I ja mam nadzieję poznać Danusie osobiście:).

 3. 15 grudnia 2015 o 10:32

  Bardzo kibicuję Kasi z Domu z kamienia, ale zajrzę do pozostałych. Pozdrawiam Cię, Magdo.

  • italiapozaszlakiem
   15 grudnia 2015 o 10:33

   Bardzo się cieszę! Zachęcam do kibicowania także innym italofilskim blogerom:). Pozdrawiam serdecznie!!!

 4. ~Nicko Zaffon
  15 grudnia 2015 o 08:34

  Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować – niestety doby mi nie starcza aby śledzić te wszystkie italofilskie blogi, ale zaglądam jak tylko mogę. Pani natomiast dziękuję za wybawienie mnie z kłopotu corocznego nadbagażu i odkrycie Aromatów Toskanii.
  Pozdrawiam

  • italiapozaszlakiem
   15 grudnia 2015 o 09:15

   Drogi Nicko, mówmy sobie proszę po imieniu:). Ja sama jestem wielką fanką Aromatów Toskanii dlatego cieszę się, że mają coraz więcej zwolenników. A co do italofilskich blogów – jest ich coraz więcej, to prawda i chyba trzeba coś wymyślić, aby łatwiej było je ogarnąć:). Pozdrawiam najserdeczniej.

 5. ~drag
  14 grudnia 2015 o 13:07

  prosze zerknac na http://maciejdroga.blogspot.com/ toskanskie kalendarze, wprawdzie juz rzadko ale ciekawie chyba

  • italiapozaszlakiem
   14 grudnia 2015 o 13:46

   Zerknę z przyjemnością:)

 6. 14 grudnia 2015 o 12:55

  Pozdrawiam autorki wyróżnionych blogów o Italii i ciebie Magdo również:-)

  • italiapozaszlakiem
   14 grudnia 2015 o 13:46

   Bożenko, ja Ciebie także ściskam mocno!!! Dziękuje!!!

 7. 14 grudnia 2015 o 01:31

  Wow, Magda! Tylko Ty masz w sobie takie zdolności, by ogarnąć tę naszą italofilską społeczność w sensowną całość :) Ogromnie Ci dziękuję za wyróżnienie! A swoją drogą, podziwiam wszystkich piszących o Italii, wciąż, o dziwo, udaje się nam zachować odrębność, każdy z nas ma własny styl i pomysł na blogowanie z pasją – i o to chodzi, by czuć jedność z blogosferą a jednocześnie robić coś swojego, absolutnie wyjątkowego :)
  Magda, dla mnie Ty jesteś drugą Metamorfozą 2015 roku, wprowadziłaś arcyciekawe cykle, wywiady i poruszyłaś z miejsca wszystkie włoskie blogerki, brawo!! Co do Italia-by-Natalia, z niecierpliwością czekam na jej powrót i, co rusz, zaglądam na bloga. Dominika z Sycylia bocznymi drogami – jestem pod wrażeniem pasji, jaka się przelewa w jej krótkich tekstach. Pozostałe dziewczyny z rankingu, regularnie obserwuję, czytam i się zachwycam – robicie genialną robotę!

  • italiapozaszlakiem
   14 grudnia 2015 o 10:13

   Aniu, dziękuję. To był dobry rok dla naszej włoskiej niszy. Wiem jednak, że w kolejnym roku przejdziemy na kolejny poziom:). I mam nadzieję, że będziemy miały także wiele wspólnych projektów. Uściski najserdeczniejsze.

 8. 13 grudnia 2015 o 21:58

  Sporą część znamy i odwiedzamy, chętnie zaglądniemy do pozostałych w poszukiwaniu włoskich inspiracji – nie tylko tych podróżniczych. Pozdrawiamy :-)

  • italiapozaszlakiem
   13 grudnia 2015 o 22:07

   Inspiracji, jak i wiedzy jest bardzo dużo. Ale to przede wszystkim fantastyczne osoby:).

 9. 13 grudnia 2015 o 21:04

  Magda, bardzo Ci dziękuję za mobilizujące wyróżnienie! :) Zwłaszcza, że znalazło się w TAKIM towarzystwie. Dzięki ostatnim spotkaniom z blogującymi z Włoch dziewczynami i wywiadom, otwarły mi się oczy jak mało jeszcze wiem o Włoszech, włoskiej kuchni, Włochach… Mieszkając od niecałych trzech lat we Włoszech piszę z perspektywy, można powiedzieć, nowicjusza zaciekawionego nowymi miejscami, smakami, zwyczajami, kulturą. :) Przed przeprowadzką poznałam dobrze Włochy, również z siedzenia pilota wycieczek. Ale mieszkanie we Włoszech mocno zmienia perspektywę

  Od dziewczyn mieszkających w Italii kilkanaście, a nawet ponad 20 lat (!) – Dominiki, Renaty, Agnieszki, Oli Seghi (zabrakło mi w zestawieniu), Blanki, Anety (…) można dowiedzieć się o Włoszech tylu ciekawych rzeczy, poznać całą masę inspirujących miejsc i posmakować nowych włoskich przysmaków. A przy okazji zarazić się pozytywną energią. Sama przyjemność z nimi i rozmawiać i biesiadować!

  • italiapozaszlakiem
   13 grudnia 2015 o 22:02

   Jagoda, ja nie miałam okazji poznać się z Wami osobiście, a wiem, jak to wzmacnia relacje i buduje motywację. Mam nadzieję, że i mnie będzie dane spotkać się i uścisnąć kiedyś dłoń. Mam podobne przemyślenia, jak Ty, im więcej poznaję Italię tym mniej o niej wiem. Musi mi jednak wystarczyć takie stopniowe odkrywanie na miejscu i opcje, jakie dają mi książki, internet itp.

   W moim podsumowaniu nie ma wielu italofilskich blogów, które czytam i które podziwiam, a to dlatego, że chciałam napisać o tych, które moim zdaniem w 2015 roku jakoś szczególnie rozwinęły skrzydła, nabrały wiatru w żagle, a nawet zmieniły zupełnie kierunek lub po prostu dostarczały wyjątkowo dobrą treść. Jest to całkowicie moja subiektywna ocena, bo wiem, że każda z nas – każdy z nas – zrobiłby taki ranking zupełnie inaczej:).

  • 13 grudnia 2015 o 23:50

   Magda, a już ta blisko spotkania byłyśmy. :) Ale my się jeszcze spotkamy!! Tematów do rozmów na pewno nam nie zabraknie. ;)

  • italiapozaszlakiem
   14 grudnia 2015 o 10:09

   Wierzę, że to spotkanie wisi w powietrzu:).

 10. 13 grudnia 2015 o 20:54

  Widzę, że rok należał do stałych bywalców ;)))) Gratuluję :))))

  • italiapozaszlakiem
   13 grudnia 2015 o 22:05

   Niezupełnie. Aniu zauważ, że są na liście blogi, z którymi w żaden sposób nie współpracowałam w tym roku, bo mam wrażenie to masz na myśli:).

 11. 13 grudnia 2015 o 20:49

  Aż się wzruszyłam:) Bardzo dziękuję:)

  • italiapozaszlakiem
   13 grudnia 2015 o 22:03

   Czasem dobrze jest się wzruszyć:).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *