Polki w Italii polecają – Made in KALABRIA – lokalne produkty spożywcze

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

 

Kalabria to najdalej na południe wysunięty region kontynentalnej części Włoch, na samym czubku włoskiego „buta”. Otoczona przez Morze Tyrreńskie od zachodu i Morze Jońskie od wschodu Kalabrię określa się jako „terra da scoprire”, krainą do odkrycia.

 

Cały artykuł przeczytasz tu: Polki w Italii polecają – Made in KALABRIA – lokalne produkty spożywcze

The following two tabs change content below.

italiapozaszlakiem

Z wykształcenia biolog morza, z doświadczenia project manager od zadań specjalnych i team leader zespołów niemożliwych. W wolnym czasie uprawia podróże żeglarsko - enokulinarne do Włoch, które są lekiem na całe zło. Prywatnie żona oraz mama Tymona & Toli.

  4 comments for “Polki w Italii polecają – Made in KALABRIA – lokalne produkty spożywcze

 1. ~Olga
  28 lutego 2017 o 00:10

  Dobry wieczór,
  Trafiłam tu po zapachu czerwonej cebuli z calabrii, która chodzi za mną od czasu, gdy skończyły mi się jej zapasy przywiezione do Polski – jakieś trzy lata temu. Przegrzebałam internet i nadal nie mogę znaleźć sposobu na sprowadzenie jej do Polski. A tęsknię za nią, ilekroć pomyślę o południu Włoch. Nie będę się rozpisywać o urokach tego regionu – to jest dla mnie tak oczywiste, że szkoda bajtów. Czy znacie jakiś sklep lub inną drogę przesyłania mi tego cuda warzywnego? Prego!!!

  • italiapozaszlakiem
   1 marca 2017 o 20:15

   Proszę pytać Polaków mieszkających w Kalabrii, być może ktoś Pani kupi i prześle. Są grupu na facebooku typu Polacy we Włoszech, zapewne ktoś z Kalabrii się tam znajdzie. Życzę powodzenia.

 2. 24 września 2015 o 15:27

  Świetny pomysł miałaś Magdo z tymi produktami.Wiele z nich znam, używam na co dzień , a nie miałam pojęcia skąd pochodzą, a czasem nawet ja się z nimi obchodzić :)Dzięki Tobie i dziewczynom poszerzam horyzonty :)

  • italiapozaszlakiem
   24 września 2015 o 17:04

   Mnie też się czasami oczy otwierają szeroko, gdy sobie uświadamiam, jak bardzo byłam w błędzie sądząc, że jakiś produkt pochodzi z zupełnie innego regionu! Ciesze się, że mam tak wspaniałą okazję, aby razem z Wami odkrywać na nowo Italię od strony wciąż tak bardzo dla mnie do odkrycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *